Rośliny – Nasi najwieksi przyjaciele !

            Rośliny to istoty żywe na ziemi, które działają anabolicznie, czyli prowadzą do tworzenia i wzrostu organów i tkanek. Wszystkie stworzenia zwierzęce, w tym ludzie działają na zasadzie całkowitego ich przeciwieństwa, a więc prowadzącą do rozpadu złożonych związków chemicznych na prostsze cząsteczki.

             Te dwa mechanizmy składają się na zrównoważony metabolizm Ziemi. Jednak to zwierzęta i ludzie potrzebują ziemi i roślin do egzystencji, a nie odwrotnie. Rośliny wytwarzają tlen, a zwierzęta go konsumują. Olej czy gaz są również pochodzenia roślinnego, a ludzie go konsumują. Rośliny są zjadane przez ludzi i zwierzęta. Nigdy nie jest na odwrót. . . Do katabolicznych istot nalezą również udomowiony wilk, czyli nasz pies oraz udomowiony dziki kot czyli nasz kot domowy.

              Coraz częściej poddawane badaniom są drugorzędne substancje roślinne, które pomagają jej chronić się przed pierwotniakami, bakteriami, wirusami czy zwyrodnieniem komórek w sensie rozwoju nowotworów, lub po prostu w celu ochrony przed zjedzeniem. W LupoVet stosujemy je już w naszych produktach, a dzięki metodzie aQaupress jesteśmy w stanie zachować ich pełną strukturę i właściwości terapeutyczne. Substancje te mogą być przyswajane i wykorzystywane przez zwierzęta ze względu na ich niską masę cząsteczkową, nie tylko ze względu na niezbędne zapotrzebowanie na aminokwasy, kwasy tłuszczowe, węglowodany, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe, ale również wykraczają daleko poza nie.

Nasze karmy dla zwierząt, które są obowiązkowo starannie produkowane, zawierają dużą liczbę tych drugorzędnych substancji roślinnych, które mogą być wchłaniane i wykorzystywane przez zwierzęta ze względu na ich niską masę cząsteczkową. Dzięki dowodom naukowym wiemy, że ich rola wykracza poza podstawowe zapotrzebowanie na niezbędne aminokwasy, kwasy tłuszczowe, węglowodany, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Jednak. jesteśmy dopiero na początku poznania roli roślinnych produktów ubocznych w zachowaniu zdrowia i nie tylko stosowania ich w naszych karmach LupoVet , ale także coraz mniejszego niszczenia ich właściwości, dzięki stałemu postępowi technicznemu w produkcji…

W naszych produktach znajdziecie wiele z tych cennych roślin, które przyczyniają się do dobrego zdrowia naszych zwierząt:

 

Artemisia annua (Bylica roczna) jest coraz częściej uznawaną naukowo rośliną o sprawdzonym działaniu toksycznym dla komórek, jednocześnie posiadającą właściwości rewitalizujące.

         Jagody są cenne ze względu na ochronę komórek przed ogólnymi procesami starzenia się i działają antynowotworowo. Dzięki proantocyjanidynom są biologicznie aktywnymi flawonoidami i ze względu na swoje właściwości nazywane są potocznie „super przeciwutleniaczami”.

          Łubin słodki — Łubin biały to najcenniejszy gatunek rośliny z rodziny bobowatych. Dzięki szczególnie wysokiej zawartości białka i dużej zawartości niezbędnych aminokwasów łubin słodki zajmuje czołowe miejsce wśród roślinnych źródeł białka. Jednocześnie zawierając bardzo niski poziom węglowodanów, bo tylko ok. 7%. Jest on zatem idealnych źródłem węglowodanów dla naszych receptur. Słodki łubin jest wolny od gorzkiego smaku oraz wzdymających właściwości, jakie zawiera soja, a jednocześnie jest bardzo dobrze akceptowany przez psy.

        Kukurydza jest rośliną, która również zawiera antocyjany (PCA) chroniące nerki na różnych poziomach w zależności od odmiany, a które mogą być stosowane terapeutycznie. Genetycznie zmodyfikowana kukurydza jest jednak podejrzana o to, że sprzyja rozwojowi nowotworów, co potwierdzają niektóre badania.

          Burak ćwikłowy ze względu na wysoką zawartość witaminy B, potasu, żelaza, a przede wszystkim kwasu foliowego jest bardzo zdrowym warzywem, które powinniśmy podawać naszemu psu, ale również i sami spożywać w postaci surowej lub gotowanej. Do jedzenia nadają się również liście, z których powstaje popularna u nas botwinka. Są one również bogate w witaminy i minerały. Dlatego burak czerwony jest składnikiem niektórych przekąsek LupoVeta i karmy Black Forester 365.

          WHO i cebula. Dzięki coraz bardziej naukowo udowodnionej skuteczności leczenia roślinami, których tradycja leczenia pochodzi z medycyny ludowej; Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) włącza te grupy roślin do swoich wykazów. Przykładem takiej rośliny jest cebula czy np. tradycyjne preparaty roślinne Ghany, które są również bardzo skuteczne w leczeniu wrzodów powodowanych mykobakteriami.

          Cynamon jest niezbędnym składnikiem kociej diety, ponieważ problemy z tolerowaniem glukozy mają szczególnie koty. Coraz częstsze przypadki niewydolności nerek u kotów w średnim wieku, są często związane z cukrzycą typu 2. Tak więc, oprócz żywności o niskiej zawartości glukozy, należy im podawać cynamon, który zawiera insulinopodobną wtórną substancję roślinną, która może być wchłaniana z jelita za pomocą polimeru metylohydroksy-chalkonowego.

          Czystek (łac. Cistus, niem. Zistrose) to roślina lecznicza, która była używana już w czasach starożytnych. W medycynie ludowej stosowany jest w leczeniu chorób skóry i biegunki. Ma działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i wzmacniające odporność. Jest uważany za naturalny środek na kleszcze.