O nas

Witamy w LupoVet w Schwarzwaldzie, na właściwej drodze do pysznej i zdrowej karmy dla psów inspirowanej przez naturę. W LupoVet kochamy psy i dlatego od wielu lat jako weterynarze, specjaliści od żywienia i właściciele psów produkujemy dla nich smaczną ekologiczną karmę,  jak i zdrowe oraz niezwykle smakowite dla naszych przyjaciół przekąski. Genialna natura oraz miejsce, w którym produkujemy naszą karmę — Schwarzwald zainspirowała nas w LupoVet do stworzenia najlepszej receptury dla naszego czworonoga.

W przypadku naszej karmy dla psów przyjrzeliśmy się bardzo dokładnie menu wilka (Canis lupus). Naszą dewizą jest to, że nasz pies domowy (Canis lupus familiaris) aby być sytym, zdrowym i zadowolonym potrzebuje pokarmu przygotowanego bezciśnieniowo w specjalnym procesie tłoczenia na zimno. Wszystko to zgodnie z wymogami prawnymi w zakresie higieny i wymogami żywieniowo-fizjologicznymi. Obejmuje to nową wiedzę na temat adaptacji psa do ludzi „wszystkożernych” co na drodze ewolucji trwało około 15. 000 lat. Ewolucja i przystosowanie do człowieka spowodowała to, że u psa nastąpiło znacznie zwiększenie mocy trawiennej węglowodanów. Zostało to również genetycznie udowodnione przez szwedzkich naukowców (Axelsson i in. 2013)

Na podstawie tej wiedzy możemy wyodrębnić trzy szczególne cechy naszej ekologicznej i kompletnej karmy dla zwierząt:

1) jedna sama w sobie zróżnicowana karma dla wszystkich ras psów, począwszy od wieku szczenięcego, tak jak w przyrodzie;

2) specjalna  metoda produkcji tłoczenia na zimno aQua-press — metoda opatentowana, która chroni składniki odżywcze. Dzięki tej metodzie proponujemy naszą karmę jako alternatywę dla karmienia metodą BARF. Nasza alternatywa to BAPF – Biologically Appropriate Pressed Food — Biologicznie odpowiednia żywność prasowana, aby z jednej strony podkreślić odżywczo-fizjologiczną bliskość do BARF, z drugiej zaś jej zalety higieniczne;

3) zrównoważona produkcja z wykorzystaniem energii fotowoltaicznej i logistyki neutralnej dla klimatu. Moduły solarne o łącznej mocy ok. 100 kWp, które zostały zainstalowane na naszych dachach wszędzie tam, gdzie jest to technicznie możliwe.

Coraz więcej badań biologicznych i medycznych wskazują na korelacje świata zwierząt i ludzi. Z badań jasno wynika, że nieprzetworzone składniki żywności, zarówno te zwierzęce jak i roślinne są w stanie oddać całą różnorodność biologiczną do naszej (praktycznie granulowanej) żywności końcowej. Te niezwykłe właściwości i różnorodność poszczególnych substancji zostanie jednak prawdopodobnie dokładnie zbadana dopiero w XXI w. Biochemiczne dane dotyczące białek pozyskaliśmy z naszej własnej pracy, z którą możecie się Państwo zapoznać tutaj.

W Lupovet jednak nie czekamy, aż pojawią się dokładne badania na ten temat, tylko zakładamy z góry, że zdrowa karma to tylko taka, która nie została  przetworzona i pozbawiona składników odżywczych poprzez prasowanie w wysokich temperaturach czy końcową sterylizację ciśnieniowo-cieplną, tylko taka która jest gotowana bezciśnieniowo, poprzez oddzielne gotowanie węglowodanów oraz białek zwierzęcych w łagodnym procesie tłoczenia na zimno, tak by pozostawić w niej jak największą ilość składników odżywczych w niezmienionej formie, bez końcowej sterylizacji ciśnieniowo-cieplnej tak wrażliwej mieszanki surowcowej.

Zasada Lupovet brzmi: najbardziej odżywcze substancje, są zarazem najbardziej delikatne i łatwo o utratę ich właściwości, dlatego traktujemy je z należytą dbałością, by nie straciły one swoich substancji czynnych.

Przyjmując założenie dbałości o produkty oraz ich obróbkę przechodzimy płynnie od terapii do profilaktyki. Nasza naturalna  karma dla psów zapewnia więc optymalną profilaktykę chorób w ogóle, u podstaw których coraz częściej leżą liczne braki…

Dlatego dla zdrowego karmienia Twojego psa oferujemy biologicznie zdrową karmę o różnym składzie i smaku. Wszystkie karmy dla psów z naszej oferty w sposób oczywisty zapobiegają rozwojowi przewlekłych stanów zapalnych jelita, takich jak często śmiertelne zapalenie jelita grubego (IBD) poprzez kompleksową ochronę jelit oraz dbałość o ich florę prebiotyczną. W rzeczywistości nie ma ani jednego przypadku IBD u psów karmionych naszą karmą, zarówno tych najmłodszych jak i starszych, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Nasza karma, w szczególności poprawia stan zdrowia psa w przewlekłych zapaleniach jelit (takich jak w IBD), typowo związanych z nawrotami i objawami, tj.: krwawymi odchodami i/lub zawierającymi śluz. Ponadto, wyraźne ogranicza tak zwane „bulgotanie, przelewanie” w jelicie, które jest zazwyczaj dla nas zauważalne. Idealnie sprawdza się również w leczeniu alergii pokarmowych u psa, ze względu na przejrzysty oraz dobry jakościowo skład naszych karm, w tym również brak w nich glutenu.

Wszystko to robimy bez użycia chemikaliów, barwników i inżynierii genetycznej. Posiadamy certyfikat ekologiczny EG-ÖKO-VO 834/2007 oraz specjalnie oznakowane produkty ekologiczne (organ kontrolny DE-ÖKO-006). Aktualny certyfikat organu kontrolnego zgodnie z rozporządzeniem EG-ÖKO jest dostępny na stronie internetowej www. bioC. Info.

Wszystko to dla zdrowia naszych psów, tylko tyle i aż tyle bez żadnego „ale”.

*LupoVet = Lupo pochodzi od łac. lupos oraz Vet pochodzi od łac. Veterinarius — lekarz weterynarii.