aQuapress

           Karma dla psów LupoVet jest wytwarzana przy użyciu innowacyjnej i opatentowanej metody aQuapress.

Co to właściwie oznacza?

Oznacza to, że nasza karma działa jak balsam dla jelit, ponieważ podstawowa struktura wszystkich białek w produktach LupoVet, pozostaje w dużej mierze nienaruszona po naszym delikatnym procesie produkcyjnym. Jak wynika z naszych badań, nie ma różnic w pasmach białkowych pomiędzy gotowaną, a tłoczoną (metodą aQuapress) karmą.

          Sterylizacja składników poprzez wcześniejsze ugotowanie i poddanie ich   działaniu temperatury do 133 ° C i ciśnieniu do 30 barów podczas konwencjonalnego procesu wytłaczania zmienia strukturę białka. Proces ten obrazuje biochemia białek, z której wynika że substancja podstawowa może być zmieniana w niekontrolowany sposób i po odparowaniu wymaga suplementowania np. za pomocą sztucznych witamin, by np. poprawić smakowitość karmy.

         W naszych karmach, dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji metodą aQapress, to co najlepsze z surowców pozostaje zamknięte w środku pysznej i zdrowej karmy.

aQuapress TLOCZONE NA ZIMNO JEST PO PROSTU LEPSZE

Żywność LupoVet jest w końcowym procesie produkcji tradycyjnie tłoczona na zimno (metodą aQuapress) w młynie z najlepszej jakości starannie wysuszonymi i zmielonymi składnikami, maksymalnie w temperaturze 38° po (higienicznie koniecznym) bezciśnieniowym i gwarantowanym oddzielnym gotowaniu wysokiej jakości źródeł węglowodanów i białka.

         Dzięki temu możemy zapewnić, że podczas prasowania nie dochodzi do termicznej denaturacji składników (utraty białka), przez co zapewniamy maksymalną zawartość naturalnych witamin i minerałów, ale także trwałą sycącą i kojącą jelita podstawową strukturę składników samej żywności, co potwierdzają badania (np.: BIO-Check Leipzig czy Laboratorium Środków żywnościowych i Analizy środowiska). Natomiast intensywne zewnętrzne testy partii zapewniają higienę i bezpieczeństwo spożywania naszych receptur.

          Relatywnie niska zawartość tłuszczu w naszych karmach odpowiada współczesnemu, raczej mniejszemu zapotrzebowaniu na energię,  ale także opisanemu w badaniu przez naukowców efektowi ochronnemu przed zagrożeniem rotacji żołądka, zwłaszcza u dużych ras. W tym kompleksowym badaniu przeprowadzonym przez Raghavana, M. i in. w 2006 roku nie wykazano jednak korelacji pomiędzy zawartością białka lub zawartością węglowodanów w suchej żywności, a częstotliwością rotacji żołądka.

„Lieber ohne Fieber”

Powiedzenie „Lieber ohne Fieber”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Lepiej bez gorączki” trafnie podsumowuje naszą koncepcję produkcji, bezciśnieniowego tłoczenia karmy LupoVet na zimno w maksymalnej temperaturze 38 ° C (metodą aQuapress).