Idea
Wiele lat badań naukowych na temat żywienia zwierząt prowadzonych prze LupoVet doprowadziło do opracowania koncepcji leczenia przewlekłych chorób jelit i skóry u psów, dającej trwały efekt w postaci zdrowego samopoczucia naszych czworonogów. Sukces był nieunikniony, ponieważ logicznym dla nas jest fakt, że zdrowo karmiony pies będzie po prostu zdrowy.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnorodne produkty, w tym również dla chorych psów cierpiących na choroby jelit i skóry, wypróbowane oraz badane przez nas od lat. Cechą wspólną naszych produktów jest jednak zdrowa, dobra jakościowo oraz niekonserwowana sztucznie karma.
Już wiele lat temu prof. Klaus Dämmrich, kierownik Instytutu Patologii Weterynaryjnej Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, zauważył, że wraz ze wzrostem obrotów w przemyśle paszowym wzrosło tempo występowania poważnych chorób u psów i kotów. Należą do nich zaburzenia wzrostu kości, przewlekłe choroby jelit i skóry oraz rosnąca podatność na różnego rodzaju alergie, które mogą być efektem chęci maksymalizowania zysków w tym przemyśle, a co za tym idzie pogorszenia jej jakości. Analizując tę sytuację, dr med. wet. Elmar Breuer postanowił zając się tym problemem i na drodze wieloletnich badań oraz testów stworzył markę LupoVet, a wraz z nią całą recepturę karm, dzięki której nasze psy mogą być zdrowe. Przyjął on założenie, że jesteśmy tym co jemy, dlatego zdrowy pies, to tylko taki który jest zdrowo karmiony. Tak powstała marka LupoVet.
W LupoVet uważamy, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Wcześniejsza konieczność często przewlekłego, ale również niezrównoważonego stosowania leków zmotywowała dra. Breuera – specjalizującego się w żywieniu zwierząt, patologii klinicznej zwierząt i biologii nowotworów, do zastosowania leczenia dietetycznego opartego głównie na zdrowej karmie (z biologicznie czystych pasz) i konsekwentnego gromadzenia wiedzy specjalistycznej, by w efekcie doprowadzić do wielu ciekawych wniosków. Nowoczesna medycyna weterynaryjna koncentruje się na rozwoju i diagnostyce IBD. My natomiast chcemy kontrolować chorobę w sposób holistyczny, uwzględniający ciało i duszę jedynego w swoim rodzaju pacjenta. Kompleksowa diagnostyka, bez względu na to, jak szczegółowa jest, jest całkowicie niezadawalająca przy zastosowaniu jedynie terapii czysto leczniczej, nie uwzględniając przy tym diety.
LupoVet żyje bez znaczącego budżetu reklamowego. Nie opieramy się, na marketingowych chwytach, jesteśmy po prostu obiektywni i zorientowani na cel jaki chcemy osiągnąć: zdrowe żywienie naszych psów. Opinię o naszej marce w Internecie zbudowaliśmy tylko, dzięki zadowoleniu naszych klientów, którzy są nośnikiem wiedzy o naszych produktach oraz ich dobrej jakości i to oni udzielają nam najlepszej rekomendacji. Marka LupoVet pochodzi z Niemiec i ma tam szerokie grono zadowolonych klientów. Zajmujemy się w dużej mierze pacjentami z problemami zdrowotnymi, dlatego nie potrzebujemy żadnej strategii marketingowej ponieważ nasze produkty mówią same za siebie, znacząco poprawiając zdrowie naszych czworonogów.
Wielkie zaangażowanie „rodzinnego” zespołu jakim jest LupoVet oraz 10 lat konsekwentnie stosowanej zasady żywieniowej, dało pozytywny odzew ze strony klientów i dało niesamowitą motywację do dalszej pracy i utwierdzenie w przekonaniu, że to co robimy jest słuszne. Mamy nadzieję, że wchodząc na rynek polski znajdziemy tu również stałe grono zadowolonych klientów i ich ukochanych czworonogów, którzy będą do nas chętnie powracać.
Głównym zadaniem naszej karmy jest żywienie psów z przewlekłymi chorobami skóry w ich ogromnej różnorodności oraz przewlekłymi stanami zapalnymi jelit, takimi jak nieswoiste zapalenie jelit (IBD – z ang. Inflammatory Bowel Disease). Nieswoiste zapalenie jelit jest niestety bardzo trudne do leczenia, zarówno z punktu widzenia terapii medycznej, a w dłuższej perspektywie czasowej, również w jej trwałej profilaktyce.
Nasze produkty skierowane są do właścicieli zwierząt domowych oraz lekarzy weterynarii, którzy w ramach swoich kompetencji zawodowych doszli do wniosku, że karma dla psów może i musi mieć efekt ochronny w okresie poprzedzającym wystąpienie chorób, ale także w przypadku chorób, które już wystąpiły.
Podczas tworzenia naszej karmy udało nam się uniknąć zwykłej – raczej mylącej różnorodności produktów. Wszystkie produkty opierają się w dużej mierze o tę samą recepturę, którą delikatnie modyfikujemy w zależności od potrzeb naszego psa. Analogicznie, jak w przypadku ludzi – jeśli odżywiamy się zdrowo, to nie potrzebujemy specjalnych rodzajów pożywienia dedykowanych chorobom, z którymi się borykamy, ponieważ po prostu jesteśmy zdrowi i ich nie potrzebujemy. Tak samo jest z naszą karmą! Nie znamy bowiem żadnego przypadku, w którym pies karmiony kompletną karmą LupoVet zachorowałby na IBD.
W ramach naszej odpowiedzialności za to, co robimy, gwarantujemy że nie nie testujemy na zwierzętach. Przeprowadzamy własne audyty. Sztuczne dodatki smakowe oraz barwniki nie są przez nas stosowane. Wykluczamy produkty genetycznie zmodyfikowane, zgodnie z naszymi kartami identyfikacyjnymi dostawcy (dlatego np. brak w naszych karmach zastosowania soi).
Wilk (Canis lupus), a więc ten „prawdziwy” oryginalny pra-pies w swoim naturalnym środowisku żywi się głównie mięsem z owcy, jelenia, kozy, sarny, kozicy, muflona, kaczki i dzika, a więc pokarmem obfitym w białko. W Europie to owce są najważniejszą w zdobyczą dla wilka obok kozy. W menu znajdują się kolejno mniejsze gatunki zwierząt, takie jak zając, królik, świstak i małe ssaki. Wilki okazjonalnie żywią się ptakami, gadami, płazami i owadami, a także jagodami, trawą i glebą. Te ostatnie sprzyjają trawieniu i służą również jako karma dla szczeniąt.
Jeśli wilk nie ma nic do jedzenia, to przez długi czas może odżywiać się wyłącznie jagodami, korzeniami i innymi warzywami. W rzeczywistości wilk jest przede wszystkim drapieżnikiem, ale jest również zależny od witamin i innych ważnych składników pokarmu roślinnego. Są nawet wilki, które specjalizują się w prawie ekskluzywnym łowieniu ryb.
TŁOCZONE NA ZIMNO metodą aQuapress JEST PO PROSTU LEPSZE
Karmy dla psów LupoVet są tradycyjnie prasowane na zimno (metodą aQuapress) w młynie z wysuszonymi i zmielonymi składnikami pochodzącymi od zwierząt karmionych wysokiej jakości karmą tylko w temperaturze zaledwie ok. 38° po bezciśnieniowym, oddzielnym gotowaniu odpowiednich węglowodanów i białka (co jest higienicznie i wymagane na mocy przepisów dotyczących pasz) podczas końcowej produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że podczas prasowania nie dojdzie do termicznej denaturacji (zmiany) składników i w konsekwencji utraty ich dobrych właściwości, czego dowodem na to są nasze wyniki badań i ich biochemia.
Metoda aQuapress, która stosowana jest wyłącznie w Lupovet zapewnia maksymalną zawartość naturalnych witamin i minerałów, ale rownież zapewnia długotrwałe nasycenie i regulacją podstawowej struktury jelitowej. Niemniej jednak wbrew temu, co niektóre przekazy reklamowe w przeciwieństwie do nauki o zdrowym żywieniu podają (najlepiej znaczy dużo, a więc dużo witamin i białka), niezbędnym jest stworzenie kompleksowej dobrze zbilansowanej i uczciwie produkowanej karmy, która sprosta wymogom karmienia przez 365 dni w roku i będzie posiadała dodatek tylko niewielkich ilości witamin, składników mineralnych i/lub pierwiastków śladowych, tak potrzebnych psu do życia w zgodzie z jego naturą. W przypadku surowców biologicznych używanych przez nas przy produkcji karm, ich wartości analityczne podlegają zwykłym wahaniom, co jest absolutnie naturalne.
Zorientowanie na przyrodę oznacza dla nas również karmę: bez chemicznych konserwantów i barwników, wolną od genetycznie modyfikowanych składników. W LupoVet konserwacja odbywa się tylko poprzez utrzymanie niskiej wilgotności (< 10%) oraz wyłącznie przez naturalny olej rozmarynowy zawierający witaminę E i witaminę C. By się o tym przekonać, zrób sam test wodny: nasze granulki LupoVet opadają w wodzie i rozpadają się po krótkim czasie, nawet bez kwasu żołądkowego, podczas gdy dostępne w handlu wysokociśnieniowo wytłaczane karmy pływają godzinami unosząc się w wodzie / kwasie żołądkowym i pęcznieją. Zapytaj o to również Twojego lekarza weterynarii, który na pewno wyjaśni Ci szczegółowo, jakie znaczenie dla Twojego psa ma dieta zorientowana na przyrodę w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób.
*Wilk
gromada: Ssaki(Mammalia)
rząd: drapieżne(Carnivora)
rodzina: psowate (Canidae)
rodzaj: wilk (Canis)
gatunek: Wilk szary (Canis lupus)
**Pies domowy: Canis lupus familiaris — udomowiona forma wilka szarego.
A tak o swoim psie Scooterze powiedział były prezydent Republiki Federalnej Niemiec Johannes Rau: „Ten pies to katastrofa – ale jako człowiek jest niezastąpiony!”.